V usnesení z posledního veřejného zasedání zastupitelstva je v jednom z bodů zápisu uvedeno, že: Zastupitelstvo souhlasí s námitkou ing. Doksanského a opravou písařské chyby v zápise z 20. zasedání zastupitelstva dne 16.7.2018.
O co v tom jde? Zastupitelstvo se snaží vymazat z historie svého jednání závěr zasedání, který byl v programu, skutečně se konal, ale neukázal v příliš lichotivém světle úřadujícího starostu Ing. Vladimíra Drába. Bylo mu totiž prokázáno vědomé klamání zastupitelů sdělováním nepravdivých informací o založení nepovolené skládky stavebního odpadu na Toskánce v červenci 2018. V původním zápisu byla uvedena skutečná délka zasedání 19 minut. Deset minut trvalo jednání a usnesení a v přímo navazujícím devítiminutovém závěru promluvil o skládce starosta Dráb a zastupitelka Vostrá. Ten závěr je však pro starostu zlým snem a odhalením jeho skutečné podstaty, proto jej zastupitelé podlézavě uznali za písařskou chybu. S podstatnými úryvky ze zcenzurovaného závěru zasedání se můžete seznámit v příspěvku „Svatozář nebo lhář“ ze 7.9.2018. Převážnou část obsahu závěru, až do doby, kdy starosta jeho záznam zakázal, si můžete přehrát v níže uvedeném videozáznamu. Všimněte si starostova výslovného vyjádření, že šlo o informaci „… v závěru tohoto veřejného zasedání …“ (3 minuty po začátku záznamu) a další potvrzení u konce „… na zasedáních se u nás nenahrává …“
Je s podivem, že zastupitelé se snaží tuto část veřejného zasedání vytěsnit z dokumentace i paměti občanů a dokonce k tomu přijali usnesení o písařské chybě v délce trvání zasedání.
Že nebylo postupováno ze strany starosty zákonným způsobem a nebyla podána stížnost na Hygienu ani nebyl kontaktován stavební úřad je doloženo vyjádřením těchto institucí. Místo toho zvolil starosta snad po vzoru mafie zákulisní jednání a pohrůžky násilím. To, že byla skládka do dvou týdnů odstraněna a terén uveden téměř do původního stavu svědčí o jeho snaze vyvinit stavební firmu, která se na skládce podílela a jejímž je stoprocentním vlastníkem a uniknout spravedlivému postihu za porušení zákona. Podle mého názoru to svědčí o jeho podjatosti při řešení problémů obce a upřednostňování osobních zájmů nad zájmy ostatních občanů.
V životě se setkáváme se širokým spektrem povah lidí. Někteří mají potřebu ovládat, jiní se rádi podřizují. O extrémní úchylce v typologii osob je zajímavé si přečíst třeba článek autorů MF DNES, Michaely Ryšavé – Svobodové z roku 2017:
S takovými typy se často nesetkáte, ale co kdyby? Dejte si na ně pozor – jak radí autorka.
Komu vlastně slouží zastupitelé? Jejich slib zněl: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce a jejích občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“ Kde zůstala čest, svědomí a zákony? Jak se mohou podívat do očí svým blízkým a spoluobčanům? Zeptejte se jich na to. Alarmující je, že většina zastupitelů, kteří schválili tu „písařskou chybu“ je opět v novém zastupitelstvu. Vezmou si ze svých chyb ponaučení? Svůj podíl na tomto marasmu mají i občané, neteční k takovému chování.